Galeria

kat.: 2019-2020, Przedszkole
Pomimo licznych zakazów staramy się aby pobyt w naszym przedszkolu był atrakcyjny. W ostatnim czasie zamieniliśmy klocki na ciekawe i rozwijające zabawy przy interaktywnej ścianie i magicznym dywanie. Czas szybko leci, a dzieci chcą więcej i więcej: starsi ćwiczą alfabet wyszukując odpowiednie literki oraz refleks i spostrzegawczość. Młodsi oczywiście też  np.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
Serdecznie dziękujemy za nominację Miejskiemu Przedszkolu nr 21!
 
Wyzwanie przyjęte i wykonane!
 
Następne przedszkola, które nominujemy to:
Miejskie Przedszkole nr 7 w Zielonej Górze;
Miejskie Przedszkole nr 38 w Zielonej Górze;
Miejskie Przedszkole nr 39 "Słoneczko" w Zielonej Górze;
Życzymy udanej zabawy!!
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Rybki
W tygodniu patriotycznym Rybki poznały symbole narodowe oraz dowiedziały się ciekawostek na temat Polski. Prace plastyczne wykonane przy pomocy rodziców były inspirowane legendami polskimi.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
Dzieci z grupy V Myszki w ostatnim tygodniu kwietnia utrwalał wiadomości związane z Polską, jej symbole, legendy. Część materiału, którą grupa realizowała miała charakter dydaktyczny, karty pracy, prace plastyczne, materiały pokazowe, filmiki, bajki – wiele nadesłanych zdjęć wiec materiał się spodobał.. Po zajęciach Panie zachęcały do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.
kat.: 2019-2020, Biedronki, Przedszkole
Z okazji Dnia Ziemi, Biedronki dwa tygodnie poświęcają na lepsze poznanie Naszej planety. Ostatni tydzień minął dzieciom pod hasłami planet kosmosu, ekologii i wyjątkowości Ziemi. Prace wykonane przez dzieci były też równie interesujące.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
W tym tygodniu w naszych domach było słychać odgłosy panujące w wiejskiej zagrodzie. Dzięki możliwościom multimedialnym odwiedziliśmy wiejskie gospodarstwo, utrwaliliśmy nazwy zwierząt, ich dzieci a nawet pobawiliśmy się naśladując ich odgłosy. Zapoznaliśmy się z pracą rolnika i ogrodnika – wiemy już, że warzywa i owoce nie trafiają do nas po prostu ze sklepów ale właśnie z gospodarstw.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Rybki
W tym tygodniu Rybki wykonywały pracę związane z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Tydzień zaczęliśmy od ogólnych informacji o naszej planecie przechodząc do najważniejszej kwesti jaką jest Ekologia, czyli dbanie o nasze środowisko. Nie zabrakło kreatywnych pomysłów, które jak zwykle zostały uwiecznione na zdjęciach.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Wesołe Misie
W minionym tygodniu tematyka kompleksową była  ekologia. W jaki sposób należy dbać o nasza planetę. Poznaliśmy znaczenie ekologia i ekologiczny. Utrwaliliśmy informacje o sposobach segregowania śmieci w domu. Dzieci dowiedziały się o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii. Utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa, szczególnie te, które dotyczyły używania urządzeń elektrycznych.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Motylki
W tym tygodniu Motylki miały okazję przypomnieć sobie dlaczego tak ważne jest dbanie o naszą planetę. 22.04 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, uczyliśmy się piosenek, wykonaliśmy prace plastyczne na warsztatach z rodzicami (nawet z recyklingu). Niektórzy z nas zabrali się do pracy i posprzątali las. Wiemy, że Ziemia to nasz Dom.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Papużki Nierozłączki
Dzieci uwielbiają manipulować przedmiotami, doświadczać, eksperymentować. Ismena z grupy „Papużek”  z wielkim zaangażowaniem brała udział w wykonywaniu  różnych  eksperymentów. Dzięki temu miała możliwość poznawania świata wieloma zmysłami, zdobywania w atrakcyjny sposób wiedzy i nowych umiejętności.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
W tym tygodniu Myszki zajęły się utrwalaniem i zdobywaniem informacji na temat ptaków. Dzieci wiedzą już, które ptaki wróciły do nas z ciepłych krajów. Wiedza Myszek została także poszerzona o informacje na temat domów ptaków, ich wielkości oraz materiałów z których zostały zbudowane. Jesteśmy pewni, że po tym tygodniu żadne ptaki nie mają tajemnic przed Myszkami.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Rybki
Tydzień po świętach Rybki rozpoczęły aktywnie wykonując zabawy ruchowe. Nie zabrakło również prac plastycznych, które wykonywane zostały z niezwykłym zaangażowaniem, pomysłowością i starannością. Wszystkie dzieci jak zwykle fantastycznie się spisały, a przy okazji utrwaliły znajomość cyfr.