Galeria

kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
Myszki wybrały się na wspaniałą i pouczającą wycieczkę do edukacyjnej sali Ognik. Tam oprowadzane przez strażaka dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa związane z ogniem i elektrycznością mogą przytrafić się w domu oraz jak należy się wtedy zachować. Dzieci przypomniały sobie także numery alarmowe oraz mogły przećwiczyć telefoniczne zgłaszanie pożaru.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Papużki Nierozłączki
Papużki pracują !!!
„ Naturalne kuleczki z ziarenkami dla ptaków”
trochę dobrej woli :)
dobry humor
szczypta czasu
szyszka
sznurek
olej kokosowy lub miód
ziarenka dla ptaków
 
Bawiąc robimy coś dla innych :)
kat.: 2019-2020, Przedszkole
Nasze przedszkolaki - Leon, Bartek, Leon i Marysia, odebrali dyplomy za uczestnictwo w konkursie Iglaki Cudaki, organizowanym w grudniu przez Miejskie Przedszkole nr 40. Dzieci stworzyły piękne i niepowtarzalne prace plastyczne, które dumnie reprezentowały nasze przedszkole. Gratulujemy kreatywności i inwencji twórczej!
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
Myszki meldują gotowość do balu i z radością rozpoczynają Karnawał!
kat.: 2019-2020, Przedszkole
Ach! Co to był za bal! W tym roku sama Królowa Śniegu zaprosiła nas na wspaniały bal do swojego pałacu! Po przekroczeniu progów lodowej twierdzy śmiechom, tańcom i zabawom nie było końca. Królowa Lodu była wspaniałą gospodynią, która oprowadziła nas po wszystkich komnatach zamku, nauczyła wypowiadać magiczne zaklęcia oraz rozbujała salę taneczną w rytm skocznego walczyka.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Papużki Nierozłączki
 „Papużki”  w nastroju kolęd przed  świętami  Bożego Narodzenia dekorowały pierniki był to pracowity dzień. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta. Przyniesione pierniczki przez rodziców ,dzieci udekorowały kolorowymi pisakami i barwnymi posypkami.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
W naszym przedszkolu odbył się Jarmark Świąteczny. Opiekowała się nim grupa Papużek. Dzieci sprzedające świąteczne ozdoby świetnie się spisały zachęcając osoby przechodzące korytarzem do zakupów. Była to świetna okazja do poćwiczenia umiejętności społecznych oraz rozwijania kompetencji matematycznych.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
Dzisiejszego dnia oczekiwaliśmy odwiedzin gościa - była to mama Matyldy, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia pod tytułem: "Nie taki prąd straszny". Mama Matyldy - ubrana w odpowiedni strój - opowiedziała o zawodzie elektryka. Dzieci dowiedziały się bardzo pożytecznych rzeczy oraz przeprowadziły eksperymenty. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek - niebieskiego świetlika.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
W dniu dzisiejszym wybraliśmy się autokarem na Uniwersytet Zielonogórski, aby wziąć udział w musicalu profilaktycznym "Cudowna lampa Alladyna". Dzieci przyglądały się przygodom Alladyna z ogromnym zaciekawieniem. Wyciągając naukę płynącą ze śpiewającej opowieści, Myszki wróciły do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
Idzie święty Mikołaj,
uśmiecha się w koło,
grzecznym dzieciom biją
serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku
słodyczy bez liku,
pełno dzisiaj wszędzie
radości i krzyku.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Zajączki
Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Po pewnej chwili zapukał on do naszych drzwi. Radości z wizyty było co nie miara, gdyż Mikołaj każdego z dzieci obradował przepięknym prezentem.
kat.: 2019-2020, Przedszkole, Myszki
W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, w grupie Myszek zorganizowany został konkurs plastyczny na najpiękniejszego Mikołaja wykonanego w domu wspólnie z rodzicami. Twórczość i kreatywność rodzin biorących udział w konkursie przerosła nasze wyobrażenie! Wystawa stworzona z prac konkursowych była wspaniała. Na każdego uczestnika konkursu czekała nagroda.