Wydarzenia

 

DZIEŃ BOCIANA

Frunie do Was porcja Bocianów ze świetlicy Usunięto obraz.

Czy wiecie, że bociany we śnie to zwiastun pomyślnych dni?

Znacie budowę i zwyczaje bocianów?

Wiecie dokąd odlatują na zimę i kiedy wracają do Europy?

Znacie wymagania pokarmowe tych pięknych ptaków? Usunięto obraz.Jeśli nie to żałujcie, że wczoraj nie było Was na zajęciach z okazji Dnia Bociana! Bo odpowiedzi na te pytania świetliczaki już dobrze znają Usunięto obraz.

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca obchodziliśmy ulubione święto świetliczaków czyli DZIEŃ DZIECKA. Z tej okazji były prowadzone zajęcia z animacji dla dzieci ze świetlicy A i B. Tańce animacyjne, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych. Gry i zabawy z użyciem tunelu animacyjnego oraz chusty. Konkurencje rozwijające koordynację wzrokowo- ruchową, skoczność. Te i wiele innych atrakcji czekało na uczniów spędzających czas po lekcjach wspólnie z nami.

 

DZIEŃ PSZCZOŁY

20 maja w świetlicy szkolnej obchodziliśmy światowy dzień pszczół Usunięto obraz.Uczniowie dowiedzieli się dlaczego są one takie ważne dla naszej planety. Poznaliśmy budowę i cykl rozwojowy pszczoły miodnej. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Pszczółka Maja. Wykonaliśmy pszczółkowe zadania i kolorowanki. To był bardzo pracowity dzieńUsunięto obraz.

 

DZIEŃ KOSMOSU

7 maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji dnia kosmosu. Uczniowie poznali planety naszego układu słonecznego. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki o układzie słonecznym, wykonaliśmy zadania i labirynty oraz stworzyliśmy własny model układu słonecznegoUsunięto obraz. Dzięki uprzejmości Pań z biblioteki świetliczaki podczas wycieczki na sam szczyt szkoły poznały książki o kosmosie, które są w zasobach naszej Biblioteki Szkolnej . Usunięto obraz.

 

DZIEŃ TAŃCA

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia TańcaUsunięto obraz.. Podczas zajęć poznaliśmy historię i rodzaje tańca, oraz wykonaliśmy pracę plastyczną "Baletnica". Zorganizowano podróż „W podskokach przez kontynenty” 😊

 

DZIEŃ STRAŻAKA

4 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Strażaka. Rozmawialiśmy o pracy strażaków, wspominaliśmy nasze doświadczenia związane ze służbą straży oraz opowiadaliśmy o znanych przedstawicielach, tej wymagającej odwagi, profesji. Był więc i Strażak Sam i Wojtek. Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną, którą chcieliśmy powiedzieć wszystkim strażakom świata: DZIĘKUJEMY!Usunięto obraz.Usunięto obraz.Usunięto obraz.

 

DZIEŃ KONIA

23 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji dnia konia. W ramach zajęć została wyświetlona prezentacja multimedialna, dzięki której uczestnicy poznali budowę, rodzaje i maści koni. Ponad to uczniowie wykonali pracę plastyczną „Koń”.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

29 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Podczas zajęć została wyświetlona prezentacja multimedialna, dzięki której uczestnicy poznali historię i rodzaje tańca. W ramach zajęć została wykonana praca plastyczna „Baletnica”. Uczniowie w ramach zawodoznawstwa poznali zawód tancerza, choreografa.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ksiązki dla Dzieci oraz Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieci m. in.dyskutowały nt. swoich ulubionych książek, przypominały jak o nie dbać, obejrzały krótki film o tym jak powstaje książka oraz zaprojektowały własne zakładki.

 

DZIEŃ MARZYCIELA

W dniu 8.09.2020 r. w świetlicy szkolnej zorganizowany został Dzień Marzyciela pod hasłem „Wszyscy marzenia mamy i dziś o nich porozmawiamy”. Dzieci wysłuchały wiersze m.in. Jana Tuwima „Dyzio Marzyciel”, piosenek dla dzieci m.in. „Dziecięce przeboje – Mam marzenia” czy Zaplątani ”Marzenie mam”. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania : Co to są marzenia ? Dla kogo są marzenia ważne ?Czy marzenia się spełniają? Czy warto je realizować? itd. Dzieci trzymały tzw. ”chmurki marzeń”, na których przedstawiły swoje największe marzenia w formie pracy plastycznej i o nich opowiadały.