Galeria

DZIEŃ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13 października obchodziliśmy Dzień Ratownika Medycznego. Z tej okazji uczniowie przypomnieli, jaki jest nr alarmowy i o czym należy pamiętać wzywając pomoc. Rozmawiali o tym, na czym polega praca ratownika. Dowiedzieli się, jak należy udzielić pomocy osobie nieprzytomnej. Wysłuchali piosenki o pracy służb ratowniczych. Wykonali także pracę plastyczną.

 

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

19.10.2020 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Dnia Poczty Polskiej. Dzieci próbując odgadnąć, jakie święto obchodzimy wysłuchały zagadki przygotowanej w formie wiersza i piosenki. Prowadzący zapoznał dzieci z zawodem listonosza, opowiedział o specyfice tego zawodu. Świetlica na jeden dzień stała się budynkiem Poczty Polskiej.

Aby przybliżyć uczniom z jakimi zadaniami na co dzień mierzy się listonosz, świetliczaki podczas pobytu w świetlicy mieli do wykonania takie zadania jak : segregacja listów, wysyłka do odpowiednich placówek pocztówek, doprowadzenie listonosza do odpowiedniej skrzynki na listy.

Segregacja listów polegała na rozwiązaniu matematycznego zadania i wsadzeniu do skrzynki kopertę z prawidłowym wynikiem. Przygotowane pocztówki z figurami geometrycznymi musiały trafić do odpowiednich skrzynek na listy a wskazanie odpowiedniej drogi listonosza do skrzynki udało się dzięki wskazówkom z kodowania.

Najtrudniejszym zadaniem dla uczniów okazało się ułożenie rozsypanki puzzli z wizerunkiem najsłynniejszego listonosza na świecie Listonosza Pata. Zajęcia zakończyły się pokolorowaniem obrazka powstałego po ułożeniu puzzli.

 

"CZERWONY KAPTUREK" - przedstawienie

14.10.2020 r. w świetlicy odbyło się wielkie przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek" 
Na samym początku dzieci przeczytały bajkę, następnie podzieliły się rolami oraz wykonały maski, które były elementami ich charakteryzacji scenicznej. Na koniec przygotowały i rozdały bilet

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

29.09.2020 r. w Świetlicy Szkolnej zorganizowano obchody Dnia Chłopaka. Chłopcy wzięli udział w rywalizacji o tytuł „Chłopaka na medal”. Uczniowie, którzy brali udział w walce, aby zdobyć szlachetny tytuł, musieli zmierzyć się z takimi próbami jak : próba odwagi, powagi, wytrzymałości oraz mądrości.

W próbie odwagi musieli pokonać swój lęk przed innymi kandydatami i zatańczyć układ choreograficzny. Próba powagi polegała na rozśmieszeniu gestami, minami, słowami widowni, którą tworzyły podziwiające zmagania koleżanki ze Świetlicy Szkolnej. Próba wytrzymałości polegała na wykazaniu się tężyzną fizyczną i wykonaniu określonych ćwiczeń fizycznych wskazanych przez prowadzącą zajęcia. Ostatnia z konkurencji, próba mądrości, miała na celu sprawdzenie wiedzy rywalizujących ze sobą uczniów na temat naszej placówki oraz jej pracowników.

Uczniowie wykonali własne krawaty, które zdobiły ich odświętne stroje. Na koniec każdy z uczniów otrzymał medal w postaci kotylionu z tytułem „Chłopak na medal”. Całość uroczystości zwieńczyły zabawy taneczne, w których uczestniczyli zawodnicy i publiczność.

 

DZIEŃ GRZYBA

25.09.2020 r. odbyły się obchody Dnia Grzyba. Uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej mieli okazję poczuć się jak na grzybobraniu. Bezbłędnie udało im się odgadnąć zagadki dotyczące grzybów. Wspólnie wysłuchali piosenki „Rudy Rydz” oraz wiersza Marii Kownackiej pt. „Grzyby”. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące tych utworów. Świetliczaki wykazały się znajomością zasad zbierania grzybów oraz jakie możemy spotkać w lesie rodzaje grzybów. Quizy i rebusy związane z tematyką zajęć rozwiązywali bez najmniejszego trudu. Nie zabrakło również prezentacji przygotowanych specjalnie na tą okazję ich kreacji. Wspólnie wykonali prace plastyczne, które teraz zdobią gazetkę wewnątrz świetlicy.

 

DZIEŃ LIŚCIA

23.09. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji "Dnia Spadającego Liścia". Udział wzięli uczniowie klasy 2b oraz 3a. Dzieci dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolor i spadają z drzew, poznały wygląd różnych liści, uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych oraz przygotowały piękne jesienne wydzieranki.

 

DZIEŃ KROPKI

21 września odbył się w świetlicy szkolnej „Dzień Kropki”- święto kreatywności, odwagi i zabawy. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I, II i III. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią małej Vashti, która zainspirowała uczestników, zachęciła do tworzenia oraz odkrywania w sobie talentów. Dzieci uczestniczyły w pracy grupowej polegającej na ułożeniu określonego wzoru. W trakcie zajęć powstały ciekawe prace plastyczne. Zwieńczeniem obchodów było pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

DZIEŃ MARZYCIELA

W dniu 8.09.2020 r. w świetlicy szkolnej zorganizowany został Dzień Marzyciela pod hasłem „Wszyscy marzenia mamy i dziś o nich porozmawiamy”. Dzieci wysłuchały wiersze m.in. Jana Tuwima „Dyzio Marzyciel”, piosenek dla dzieci m.in. „Dziecięce przeboje – Mam marzenia” czy Zaplątani ”Marzenie mam”. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania : Co to są marzenia ? Dla kogo są marzenia ważne ?Czy marzenia się spełniają? Czy warto je realizować? itd. Dzieci trzymały tzw. ”chmurki marzeń”, na których przedstawiły swoje największe marzenia w formie pracy plastycznej i o nich opowiadały.