Galeria

Rok szkolny 202122-1.png

ROK SZKOLNY 2021/2021

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

"Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

W podziękowaniu, za trudną prace
i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości,
sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...

ROK SZKOLNY 2020/2021

DZIEŃ WRÓBLA

19 marca 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyły się obchody dnia wróbla. Podczas zajęć przedstawione zostały informacje i ciekawostki o wróblach. Uczniowie przeczytali bajkę „Cudowny ptaszek” oraz fragment bajki „ O wróbelku Elemelku” , wykonali pracę plastyczną „Wróbel”. Ponadto został odtworzony film edukacyjny „Ptaki Polskie – nazwy, wygląd i odgłosy ptaków”. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia bajki z czasów dzieciństwa ich rodziców pod tytułem „Przygód kilka wróbla ćwirka”.

 

DZIEŃ PANDY

16 marca obchodziliśmy Dzień Pandy. Ten sympatyczny misiek, które widnieje na logo WWF, zagrożony jest wyginięciem. Powodem jest ograniczanie obszarów, na których żyje oraz niska rozrodczość. Dzień Pandy ma na celu pomóc przetrwać temu czarno-białemu ssakowiUsunięto obraz.

 

DZIEŃ MOTYLA

15 marca obchodziliśmy Dzień Motyla. Uczniowie mieli okazję poznać budowę motyla, dowiedzieli się jak wygląda ich cykl rozwojowy oraz poznali rodzaje. Podczas zajęć uczniowie wykonali motylkowe zadania jak również wykonywali własne motyle.

 

DZIEŃ KOBIET

W świetlicy szkolnej dzień kobiet świętujemy przez cały tydzień. Dziś uczniowie wykonali pracę plastyczną tulipany Usunięto obraz.

 

DZIEŃ DENTYSTY

5 marca obchodziliśmy Dzień Dentysty. Oglądaliśmy swoje zęby, wspominaliśmy najboleśniejsze wizyty stomatologiczne oraz opowiadaliśmy o naszych lekarzach dentystach, z których usług korzystamy. Stworzyliśmy zęby, które wymagają wizyty specjalisty...jak bardzo zobaczcie samiUsunięto obraz.

 

DZIEŃ WIEWIÓRKI

Dnia 21.01.2021r. w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane obchody Dnia Wiewiórki.

Celem przeprowadzonych zajęć było ukazanie bogactwa gatunków zwierząt żyjących w parku, kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100.

Wprowadzeniem do zajęć była zabawa ruchowo- naśladowca pt. „Co robi wiewiórka?”. Uczniowie chodzili w rytm muzyki, w momencie gdy muzyka cichła nauczyciel czytał zadania, a uczniowie wykonywali czynności wykonywane przez wiewiórkę.

Uczniowie w nawiązaniu do filmu „Gang Wiewióra” rozwiązywali filmowy diagram, odnajdując w wykreślance imiona bohaterów filmu. Świetliczaki zostały poproszone o to, by się zastanowić co ciekawego jest w wiewiórce i o co można ją zapytać. Nauczyciel zaprezentował ciekawostki na temat tego zwierzęcia, które miały za zadanie pomóc dzieciom w przeprowadzeniu wywiadu z wiewiórką. Ćwiczenie odbywało się w parach. Po prezentacji wywiadów dzieci siedząc przy stolikach otrzymały łupiny po orzechach włoskich, które miały tak dmuchać, aby przesuwać je w miejsce lub stronę wskazaną poleceniem nauczyciela. Następnie zadaniem dzieci było ułożenie piramidy z orzechów, czyli wpisanie liczby na każdym orzechu.

Całość dnia zakończyło zadania, które polegały na odnalezieniu w zdaniach ukrytych nazw zwierząt leśnych oraz pokolorowanie sylwetki wiewiórki.

 

DZIEŃ BIGOSU

20 stycznia obchodziliśmy Dzień Bigosu oraz Święto Miłośników Sera. Amatorów bigosu było znacznie mniej niż wielbicieli mozzarelli, cheddara czy brie. Podobno smak zmienia się z wiekiem;)Usunięto obraz.

 

DZIEŃ GUZIKA

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ

9.12, rozmawialiśmy o roli i pracy oraz o naszych doświadczeniach z weterynarzami z okazji Międzynarodowego Dnia Medycyny Weterynaryjnej. Później wykonywaliśmy z wyciętych kółek nasze zwierzęta, oczywiście po wizycie w klinice. Były pieski, królik, a nawet chomikUsunięto obraz.Usunięto obraz.Usunięto obraz.

 

ŚWIĘTO LOTNICTWA CYWILNEGO

7 grudnia przypada Święto Lotnictwa Cywilnego. Rozmawialiśmy ze świetliczakami o tym czym jest lotnictwo cywilne, o największych lotniskach w Europie, wspominaliśmy przeżyte lotnicze podróże. Zastanawialiśmy się czym jest bagaż podręczny, sklep bezcłowy oraz wieża kontroli lotów. Bardzo pomocna okazała się lektura jednej z przygód Zuzi, pt.: "Zuzia leci samolotem". Można było na moment pobujać w obłokachUsunięto obraz.Usunięto obraz.

 

ANDRZEJKI

Dnia 30.11.2020 w świetlicy odbyły się ANDRZEJKI Usunięto obraz.Tego dnia wszystkim dopisywały dobre humory. Zabawę rozpoczęliśmy wyjaśnieniem sobie czym są Andrzejki. Później obejrzeliśmy film pt. Magiczny wieczór z wróżbami, oraz odpowiadaliśmy na zagadki. Kolejny etapem były zadania tematyczne, oraz praca plastyczna "Kapelusz Czarodzieja". Na koniec sobie powróżyliśmy Usunięto obraz.wyszły nam bardzo ciekawe wróżby Usunięto obraz.Usunięto obraz.. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom Usunięto obraz.To był dobry dzień! Usunięto obraz.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 24.11.2020 w świetlicy odbył się Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość rozpoczęliśmy misiowym ślubowaniem i zabawą „Witam..”, po zabawie odbył się misiowy quiz , oraz zagadki związane z tematyką tego szczególnego dnia. Dzieci uczestniczyły również w zabawie ruchowej „Misie i miód”, zatańczyły wesoły taniec przy piosence „Jadą, jadą misie..”, oraz wykonały prace plastyczne i ćwiczenie grafomotoryczne. Jedna z prac polegała na dorysowaniu misiowi brakujących części ciała, druga na zrobieniu misiowej opaski a trzecia na sklejeniu misia z gotowych elementów. Każde dziecko otrzymało order przyjaciela pluszowego misia, oraz dyplom.

To był bardzo MISIOWY dzień Usunięto obraz.Usunięto obraz.

 

JESIENNY BAL

Dnia 17.11.2020 w świetlicy szkolnej odbył się wielki Jesienny Bal. Ze względu na panującą sytuację nie dopisała nam duża frekwencja. Bal rozpoczęła zabawa „Pociąg”, dzieci śpiewały piosenkę „jedzie pociąg z daleka” i po kolei jak wagoniki dołączały się do lokomotywy. Kolejne zabawy które się odbyły to „Sałatka owocowa”, „Krzesełka”, „Balon” „Kto to”, oraz „Tańcz ze mną”. Zabawę zakończył „Smoczy korowód” który wywołał najwięcej emocji i masę śmiechu.

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 05.11.2020 w świetlicy obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek, z tej okazji dzieci wysłuchały bajki o „Gumisiach”. Na tym jednak nie zakończyła się nasza zabawa. Tego dnia układaliśmy również puzzle z postaciami z bajek, dopasowywaliśmy rekwizyty do wybranej bajki, tworzyliśmy przebrania dla ulubionej postaci z bajki, oraz kolorowaliśmy obrazek dotyczący bajki „101 Dalmatyńczyków”. Odbyły się również zabawy pt, „Zatrute jabłko , oraz rycerz i król”. Dzieci wzięły udział w bajkowym quizie, oraz odgadywały z jakiej bajki usłyszały muzykę. Na koniec odbył się wielki bal jak z bajki o Kopciuszku. Wszystkim dopisywały dobre humory  

 

DZIEŃ DYNI

30 października świetliczaki przystąpiły do konkursu na Najlepszy Strój z okazji Święta Dyni. Oj, działo się. Dynie, pająki, drakule, kościotrupy, zajączek...Wyniki konkursu w przyszłym tygodniu. Bardzo dziękujemy za świetną zabawę :)

 

DZIEŃ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

13 października obchodziliśmy Dzień Ratownika Medycznego. Z tej okazji uczniowie przypomnieli, jaki jest nr alarmowy i o czym należy pamiętać wzywając pomoc. Rozmawiali o tym, na czym polega praca ratownika. Dowiedzieli się, jak należy udzielić pomocy osobie nieprzytomnej. Wysłuchali piosenki o pracy służb ratowniczych. Wykonali także pracę plastyczną.

 

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

19.10.2020 r. w świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Dnia Poczty Polskiej. Dzieci próbując odgadnąć, jakie święto obchodzimy wysłuchały zagadki przygotowanej w formie wiersza i piosenki. Prowadzący zapoznał dzieci z zawodem listonosza, opowiedział o specyfice tego zawodu. Świetlica na jeden dzień stała się budynkiem Poczty Polskiej.

Aby przybliżyć uczniom z jakimi zadaniami na co dzień mierzy się listonosz, świetliczaki podczas pobytu w świetlicy mieli do wykonania takie zadania jak : segregacja listów, wysyłka do odpowiednich placówek pocztówek, doprowadzenie listonosza do odpowiedniej skrzynki na listy.

Segregacja listów polegała na rozwiązaniu matematycznego zadania i wsadzeniu do skrzynki kopertę z prawidłowym wynikiem. Przygotowane pocztówki z figurami geometrycznymi musiały trafić do odpowiednich skrzynek na listy a wskazanie odpowiedniej drogi listonosza do skrzynki udało się dzięki wskazówkom z kodowania.

Najtrudniejszym zadaniem dla uczniów okazało się ułożenie rozsypanki puzzli z wizerunkiem najsłynniejszego listonosza na świecie Listonosza Pata. Zajęcia zakończyły się pokolorowaniem obrazka powstałego po ułożeniu puzzli.

 

"CZERWONY KAPTUREK" - przedstawienie

14.10.2020 r. w świetlicy odbyło się wielkie przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek" 
Na samym początku dzieci przeczytały bajkę, następnie podzieliły się rolami oraz wykonały maski, które były elementami ich charakteryzacji scenicznej. Na koniec przygotowały i rozdały bilet

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

29.09.2020 r. w Świetlicy Szkolnej zorganizowano obchody Dnia Chłopaka. Chłopcy wzięli udział w rywalizacji o tytuł „Chłopaka na medal”. Uczniowie, którzy brali udział w walce, aby zdobyć szlachetny tytuł, musieli zmierzyć się z takimi próbami jak : próba odwagi, powagi, wytrzymałości oraz mądrości.

W próbie odwagi musieli pokonać swój lęk przed innymi kandydatami i zatańczyć układ choreograficzny. Próba powagi polegała na rozśmieszeniu gestami, minami, słowami widowni, którą tworzyły podziwiające zmagania koleżanki ze Świetlicy Szkolnej. Próba wytrzymałości polegała na wykazaniu się tężyzną fizyczną i wykonaniu określonych ćwiczeń fizycznych wskazanych przez prowadzącą zajęcia. Ostatnia z konkurencji, próba mądrości, miała na celu sprawdzenie wiedzy rywalizujących ze sobą uczniów na temat naszej placówki oraz jej pracowników.

Uczniowie wykonali własne krawaty, które zdobiły ich odświętne stroje. Na koniec każdy z uczniów otrzymał medal w postaci kotylionu z tytułem „Chłopak na medal”. Całość uroczystości zwieńczyły zabawy taneczne, w których uczestniczyli zawodnicy i publiczność.

 

DZIEŃ GRZYBA

25.09.2020 r. odbyły się obchody Dnia Grzyba. Uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej mieli okazję poczuć się jak na grzybobraniu. Bezbłędnie udało im się odgadnąć zagadki dotyczące grzybów. Wspólnie wysłuchali piosenki „Rudy Rydz” oraz wiersza Marii Kownackiej pt. „Grzyby”. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące tych utworów. Świetliczaki wykazały się znajomością zasad zbierania grzybów oraz jakie możemy spotkać w lesie rodzaje grzybów. Quizy i rebusy związane z tematyką zajęć rozwiązywali bez najmniejszego trudu. Nie zabrakło również prezentacji przygotowanych specjalnie na tą okazję ich kreacji. Wspólnie wykonali prace plastyczne, które teraz zdobią gazetkę wewnątrz świetlicy.

 

DZIEŃ LIŚCIA

23.09. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji "Dnia Spadającego Liścia". Udział wzięli uczniowie klasy 2b oraz 3a. Dzieci dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolor i spadają z drzew, poznały wygląd różnych liści, uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych oraz przygotowały piękne jesienne wydzieranki.

 

DZIEŃ KROPKI

21 września odbył się w świetlicy szkolnej „Dzień Kropki”- święto kreatywności, odwagi i zabawy. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I, II i III. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią małej Vashti, która zainspirowała uczestników, zachęciła do tworzenia oraz odkrywania w sobie talentów. Dzieci uczestniczyły w pracy grupowej polegającej na ułożeniu określonego wzoru. W trakcie zajęć powstały ciekawe prace plastyczne. Zwieńczeniem obchodów było pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

DZIEŃ MARZYCIELA

W dniu 8.09.2020 r. w świetlicy szkolnej zorganizowany został Dzień Marzyciela pod hasłem „Wszyscy marzenia mamy i dziś o nich porozmawiamy”. Dzieci wysłuchały wiersze m.in. Jana Tuwima „Dyzio Marzyciel”, piosenek dla dzieci m.in. „Dziecięce przeboje – Mam marzenia” czy Zaplątani ”Marzenie mam”. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania : Co to są marzenia ? Dla kogo są marzenia ważne ?Czy marzenia się spełniają? Czy warto je realizować? itd. Dzieci trzymały tzw. ”chmurki marzeń”, na których przedstawiły swoje największe marzenia w formie pracy plastycznej i o nich opowiadały.